Mezinárodní parlamentní stipendium

Rádi bychom Vás srdečně pozvali na informační setkání s přednáškou paní Rity Hagl-Kehl (poslankyně Spolkového sněmu) na téma Mezinárodní parlamentní stipendium Německého spolkového sněmu (IPS).

Paní Hagl-Kehl představí program IPS a možnosti, které nabízí studentům všech oborů, a odpoví na otázky týkající se přihlášek. Touto akcí bychom chtěli povzbudit co nejvíce studentů, aby se příští rok do programu přihlásili.

Kdy: Čtvrtek, 08.12.2022, 09:00-10:15 hod.

Kde: SČUG Hollar, Smetanovo nábřeží 995, místnost 212.

Akce se koná v němčině.

Co je IPS? Program stáže v německém Spolkovém sněmu umožňuje každoročně více než stovce mladých lidí z celého světa strávit pět měsíců v Berlíně, seznámit se s německým parlamentním systémem, porozumět blíže procesům politického rozhodování a poznat jak funguje a pracuje parlament v jedné z největších evropských zemí. Kromě toho studenty čeká pulzující velkoměsto Berlín a spousta nových cenných zkušeností a kontaktů s lidmi z celého světa.

Těšíme se na vaši účast!

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat (pr-10@prag.diplo.de)