Nabídka stáže v Odboru komunikace o evropských záležitostech Úradu vlády ČR

Odbor komunikace o evropských záležitostech vyhlašuje výběrové řízení na stážistické pozice.
Studujete vysokou školu a zajímá vás problematika Evropské unie? Chcete porovnat své studijní vědomosti s reálnou praxí státní správy? Chcete se zapojit do komunikace evropských témat? Právě pro vás je tu stáž v Odboru komunikace o evropských záležitostech na Úřadu vlády ČR, která bude probíhat od března 2024. Jak bude stáž probíhat?

V rámci stáže se zapojíte do chodu Odboru komunikace o evropských záležitostech. Budete se podílet na aktivitách portálu Tvoříme Evropu, Eurocentra Praha a Národního konventu o EU.

Zaměření stáže:

• podpora každodenního chodu Eurocentra Praha, který zahrnuje přímý kontakt s veřejností, zajištění e-mailové a telefonické komunikace;
  • správa sociálních sítí a příprava příspěvků účtů Tvoříme Evropu a Eurocentrum Praha;
  • spolupráce na organizaci a vedení přednášek pro školy;
  • výpomoc při organizování seminářů, konferencí a výstav u příležitosti 20. výročí vstupu ČR do EU a voleb do Evropského parlamentu;
  • příprava článků a dalších příspěvků na web tvorimevropu.cz;
  • další úkoly s tématikou EU dle aktuální agendy.

Charakteristika stáže:

• délka trvání: 3-4 měsíce dle domluvy;
  • časová náročnost: 8-10 hodin/týden;
  • předpokládaný nástup: 1. 3. 2024;
  • stáž je neplacená;
  • každý/á absolvent/ka stáže, který/á splní dané podmínky, obdrží certifikát o absolvování stáže a hodnocení své práce.

Požadavky na uchazeče/uchazečky:

• studium na VŠ v oboru evropské politiky, mezinárodních vztahů, politologie, komunikace, mediálních studií nebo žurnalistiky a dalších příbuzných a relevantních oborech;
  • přehled v problematice Evropské unie;
  • dobré komunikační a organizační schopnosti;
  • zodpovědný přístup a aktivní zájem;
  • aktivní znalost anglického jazyka.

Místo výkonu stáže: Praha, Odbor komunikace o evropských záležitostech sídlí ve Vladislavově 4, Praha 1
Termín nástupu: únor/březen 2024 dle domluvy
V případě zájmu zašlete nejpozději do 2. února 2024 krátký motivační dopis a strukturovaný životopis e-mailem na eurocentrum.praha@euroskop.cz.

Informace jsou dostupné i na webu www.tvorimevropu.cz/.