Válka na Ukrajině: příčiny, důsledky, poučení

Evropa se 24. února 2022 probudila do zcela odlišného světa. Ruská armáda vpadla po osmiletém vleklém konfliktu o oblasti Doněcku a Luhansku na celé území Ukrajiny. Co vedlo k této invazi? Jaké jsou možné důsledky války pro Ukrajinu a Rusko? A co to znamená pro budoucnost Evropy a pro budoucnost globalizovaného světa?

Jménem Ústavu politologie FF UK zveme na veřejnou diskusi, která proběhne ve čtvrtek 3. 3. od 18:30 v místnosti P200 na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (nám. Jana Palacha 1/2).

Pozvání do diskuse přijali: Lubomír Zaorálek (bývalý ministr zahraničních věcí a bývalý ministr kultury) Pavel Barša (profesor politologie na ÚPOL FF UK) a Tereza Soušková (doktorandka ÚPOL FF UK, expertka na současné Rusko). Diskusi bude moderovat Ondřej Slačálek (ÚPOL FF UK).

Událost najdete i na Facebooku.

Děkujeme všem za účast. Pokud jste diskusi nestihli, můžete si ji pustit ze záznamu.