Doplňkové výběrové řízení Erasmus+

Doplňkové výběrové řízení na studijní pobyty Erasmus+ v letním semestru 2020/2021 proběhne elektronicky 29. 9. 2020. Jedná se o doplnění neobsazených míst. Pro zjištění aktuálních podmínek doporučujeme předchozí domluvu na Erasmus office FF UK na hlavní budově, na telefonu 221 619 834.

Kromě účasti na konkurzu se studenti musí přihlásit ve webové aplikaci UK nejpozději v den konkurzu.

Doklady pro přihlášku:

• stručný životopis (v ČJ)
  • zdůvodnění žádosti v ČJ, max. 1 strana. Zdůvodnění popíše motivaci, předběžný studijní plán (předměty z nabídky, které byste rádi navštěvovali, údaje o jazykových znalostech)

Podklady posílejte na adresu: zora.hesova@ff.cuni.cz nejpozději do 28. 9. 2020.

Doporučení:

Student musí mít ukončený první ročník studia.

Student by měl být informován o tom, co se na ústavu, kam se hlásí, přednáší, kdo tam učí a pod. Ideální kandidát má představu o tom, co by chtěl na pobytu studovat či na čem pracovat (např. na tématu bakalářské práce). Požadavky na sestavení studijních plánů jsou k nalezení na této stránce.

Jazykové znalosti jsou podmínkou. Je předností, když má student základy jazyka dané univerzity, ne jen angličtiny.

Další informace:

• Elektronickou aplikaci najdete zde.
  • Stránka FF UK k zahraničním stážím najdete zde.
  • Koordinátorem zahraničních pobytů a spoluprací včetně LLP/ERASMUS pro ÚPOL je dr. Zora Hesová (konzultace emailem).
  • Obecné informace o výběrovém řízení na studijní pobyty Erasmus+ najdete také na našem webu.

Náš ústav zajišťuje smlouvy s následujícími univerzitami:

Bremen UniversityD BREMEN01Spolková republika Německo
University of PisaI PISA01Italská republika
Paris Institute of Political Studies (Sciences Po)F PARIS014Francouzská republika
Aristotle University of ThessalonikiG THESSAL01Řecká republika
University of MontpellierF MONTPEL54Francouzská republika