ÚPOL FF UK zve na panelovou diskuzi o způsobech (ne)podpory demokratizace v autoritářských režimech

30.4.2013 (Autor: Jan Bíba)

ÚSTAV POLITOLOGIE FF UK srdečně zve na panelovou diskuzi, na níž se bude hovořit o způsobech, jakými (ne)podporovat demokratizaci v autoritářských režimech.

Čtvrtek, 9 května 2013, 17:30, Hlavní budova FF UK, nám. Jana Palacha 2, místnost 301

Podpora demokracie a lidských práv se často objevuje ve slovníku jak politických představitelů, tak odborníků z akademické a nevládní sféry. I přes značné rozšíření demokracie po konci studené války však v přibližně polovině všech zemí světa přetrvávají nedemokratické režimy.

Jaké mají demokratické státy možnosti, chtějí-li podpořit demokratizaci v autoritářských režimech? Měly by s představiteli těchto režimů vstupovat do dialogu, nebo je ignorovat? Měla by podpora prioritně směřovat k prodemokratické opozici, nebo jsou tyto skupiny nepodstatné? Za jakých podmínek je podpora demokracie udílena? A může mít i svoji stinnou stránku?

Cílem panelové diskuze je představit příklady přístupů k podpoře demokracie v autoritářských režimech a identifikovat konkrétní kroky, které mohou demokratizačnímu procesu významně přispět či naopak uškodit.

Pozváni byli jak zástupci demokratických států, tak představitelé opozice vůči autoritářským režimům a rovněž odborníci z akademické sféry. Diskuze bude probíhat v češtině.

Předběžně svou účast potvrdili:

PARVIZ KHAZAI, National Council of Resistance of Iran
MAZEN MAIALEH, Iniciativa za svobodnou Sýrii
SABE SOE, Barmské centrum Praha
JAN MARIAN, Ministerstvo zahraničních věcí ČR
LUCIA NAJŠLOVÁ, EUROPEUM


© Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta, Adresa: Nám. Jana Palacha 2, 116 38 Praha 1, Tel.: +420 221 619 111  |  Mapa webu  |  XML Sitemap  |  RSS kanál

Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019