Stáž v TOP 09

11.2.2014 (Autor: Jan Bíba)

Stáže v jiných parlamentních stranách budou v následujícím kalendářním roce nabízeny také.

 

Popis stáže

Stáž trvá standardně čtyři týdny, z nichž tři týdny studenti, studentky tráví v celostátní kanceláři TOP 09 a jeden v Poslanecké sněmovně. Má-li některý ze stážistů, stážistek zájem, může si stáž prodloužit. Doporučována je i praxe v krajské kanceláři TOP 09, ve které je možnost realizovat různé projekty s vyšší mírou samostatnosti. Právě v regionálních kancelářích studenti, studentky nejčastěji pokračují, rozhodnou-li se se stranou spolupracovat i dál.

Před stáží žadatelé, žadatelky absolvují vstupní pohovor, aby nedocházelo k vzájemným mylným očekáváním. Žadatelé, žadatelky jsou tázáni na motivaci, na zájem studenta o obor a o stáž. Velkým kladem je proaktivní přístup studenta, studentky a jeho samostatnost, často jsou mu totiž v rámci stáže předkládány projekty, které musí zvládnout zpracovat sám.

Nejčastěji stážisté, stážistky pracují s novými médii, se sociálními sítěmi a s interním systémem strany, provádějí korektury textů a monitoring médií. Zabrousí také do sféry organizace, když se podílejí na přípravě odborných konferencí, rezervací místností a podobně. Asistují zkušenějším kolegům, kolegyním, zpracovávají pro ně výtahy ze zákonů a v předvolebním období také pomáhají s kampaní.

Kromě toho se účastní různých workshopů a získávají znalosti a zkušenosti od kolegů, kolegyň. Často jsou připravovány stážistům, stážistkám simulace a cvičení reálných problémů, se kterými se musí například volební manažer potýkat.

O stáži

TOP 09 od roku 2010 umožňuje vysokoškolským studentům, studentkám absolvovat stáž v celostátní kanceláři, poslaneckém klubu i v krajských kancelářích. Do konce roku 2013 prošlo zpravidla čtyřtýdenním pobytem několik desítek studentů nejrůznějších oborů, zejména však politologie a mezinárodních vztahů.

Přihlášení na stáž

Politická strana TOP 09 otevřela pro studenty, studentky Ústavu politologie FF UK 2 místa v rámci svého programu stáží. Pro přihlášení zašlete motivační dopis (max. 1 str.) a strukturovaný životopis Štěpánu Drahokoupilovi do 21. února na e-mail: stepan.drahokoupil@gmail.com.

Pohovory s přihlášenými zájemci, zájemkyněmi budou probíhat v týdnu od 24. února. Vybraní studenti, studentky nastoupí na stáž 3. března 2014.

 


© Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta, Adresa: Nám. Jana Palacha 2, 116 38 Praha 1, Tel.: +420 221 619 111  |  Mapa webu  |  XML Sitemap  |  RSS kanál

Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019