XI. ročník studentské konference Rady pro mezinárodní vztahy „O Balkánu“

13.9.2017 (Autor: Barbora Sojková)

Vážení studenti a přátelé Balkánu,

rádi bychom Vás pozvali na XI. ročník studentské konference Rady pro mezinárodní vztahy „O Balkánu“, pořádané pod záštitou ministra zahraničních věcí ČR. Konference se uskuteční 11.října od 10 hodin v prostorách MZV ČR (Černínský palác).

Konference se můžete zúčastnit aktivně a vystoupit s vlastním odborným příspěvkem na jakékoliv téma týkající se balkánských zemí (např. kultury, politické a ekonomické situace, důležitých historických momentů, regionálních i mezinárodních vztahů atd.). Jedinou omezující podmínkou pro vystoupení s příspěvkem na konferenci je status vysokoškolského studenta. Konference je samozřejmě otevřena i hostům, kteří nemají zájem prezentovat vlastní práci, ale chtějí se zúčastnit jako posluchači a diskutující.

Nejkvalitnější, nejzajímavější a zároveň odborně nejhodnotnější práce získá cenu ve výši 15 tisíc Kč. Tato finanční odměna je určena na náhradu nákladů spojených se studijní cestou do některé z balkánských zemí.

Jednotlivé práce budou hodnoceny odbornou porotou, která bude posuzovat i jejich prezentaci na konferenci. Doporučujeme zaslat příspěvek do 4. října 2017, aby měla porota čas jej s předstihem prostudovat. Povinností studenta, jehož příspěvek porota vybere jako nejlepší, je po absolvování studijní cesty napsat zprávu z jejího průběhu a předložit organizátorům konference doklady související s využitím odměny.

Pokud byste měli zájem na studentské konferenci vystoupit, prosíme Vás, abyste do 1. října  2017 zaslali na níže uvedenou e-mailovou adresu stručnou anotaci Vašeho příspěvku.

Rozsah písemné práce není omezen. Samotné vystoupení na konferenci koncipujte v délce zhruba 10 minut, přičemž po skončení každé prezentace proběhne diskuse, jíž bude věnováno cca 5 minut. Cestovní náklady spojené s účastí na studentské konferencí vystupujícím uhradíme (po dohodě s organizátory).

Sborníky z předešlých studentských konferencí a bližší informace o dalších aktivitách Rady pro mezinárodní vztahy naleznete na níže uvedených internetových stránkách.

V případě jakýchkoli dotazů vztahujících se ke studentské konferenci se na nás obraťte prostřednictvím e-mailu.

Děkujeme a těšíme se na shledanou.

S pozdravem,

Ondřej Melena, ředitel Rady pro mezinárodní vztahy