Stáže na Ministerstvu obrany

10.7.2017 (Autor: Barbora Sojková)

Výběrové řízení na pozici juniorního analytika na Ministerstvu obrany

31.7.2013

3.9.2013Ministerstvo obrany České republiky vyhlašuje výběrové řízení na pozice juniorních analytiků pro Sekci průmyslové spolupráce a řízení organizací MO.

Výběrové řízení je určeno především pro posluchače a absolventy českých nebo zahraničních vysokých škol, pracovníků vědeckých institucí a organizací působících v oblasti mezinárodních vztahů, případně i individuální zájemce splňující požadovaný profil.

Provedení práce je honorované symbolickými 9 900 Kč za celkem 150 odpracovaných hodin. Tuto činnost bude možno na základě individuální domluvy rozdělit až do tří měsíců. Pracovní doba je flexibilní. Pracovní náplň vyžaduje znalost metod sběru dat, schopnost a pokud možno i zkušenost v práci se statistikami, kreativní přístup a inovativní myšlení.

Vybraní uchazeči začnou vykonávat činnost vymezenou v Dohodě o provedení práce. Pravděpodobným termínem nástupu by byl 1. srpen 2017. Na stáž není právní nárok.

Pro období srpna až října 2017 přijme v tomto programu SPSŘO MO až 4 osoby. Jednat se bude o následující pozice:

1.      Juniorní analytik – bilaterální vztahy (1 osoba). Náplň práce bude spočívat ve vypracování odborných analýz ekonomické, politické, kulturní či technologické kooperace ČR se zájmovými regiony a zeměmi skrze rešerše odborné a akademické literatury a pramenů.

2.      Juniorní analytik – technologie (2 osoby). Náplní práce bude zpracování akademických a expertních studií na téma specifických obranných a bezpečnostních technologií, implikací jejich případného nasazení a možností českého průmyslu je vyvinout či se zapojit do dodavatelských řetězců. Ideálním výstupem zde budou akademicky podložené prognózy budoucího vývoje.

3.      Juniorní analytik – projektové řízení a průmyslové dny (1 osoba). Zde se jedná především o výpomoc při celkovém zabezpečení obranných a zbrojních veletrhů a průmyslových dní či incomingových misí zahraničních delegací do ČR.

Základními předpoklady vyžadované u uchazečů jsou:

• občanství státu EU;
  • probíhající nebo ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu (politologie, bezpečnostní a strategická studia, diplomacie, teritoriální studia, lingvistika, mezinárodní vztahy, ekonomie);
  • perfektní znalost češtiny slovem i písmem;
  • trestní bezúhonnost a způsobilost k právním úkonům;

Základními kvalifikačními požadavky jsou:

• znalost angličtiny minimálně na stupeň B2 dle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky;
  • znalost francouzštiny, ruštiny, španělštiny, arabštiny nebo čínštiny výhodou;
  • komunikační, organizační a analytické schopnosti, smysl pro týmovou práci;
  • kreativní přístup, inovativní myšlení a důslednost při práci se statistikami výhodou.

Požadované podklady pro výběrové řízení

·         Strukturovaný životopis

·         Motivační dopis

Organizace výběrových řízení

Výběrové řízení proběhne ve dvou kolech.

1. kolo probíhá bez osobní účasti uchazečů. Na základě přijetých přihlášek a k nim přiložených dokladů se zjišťuje splnění základních předpokladů a jazykových kvalifikačních požadavků.

2. kolo probíhá formou pohovoru před výběrovou komisí.

1. kolo proběhne bez účasti uchazečů, předpokládaný termín konání 2. kola je 24. a 25. 7. 2017. Změna termínu vyhrazena.

Výsledky výběrového řízení budou uchazečům sděleny nejpozději do 7 dnů od jejich konečného schválení.

V případě zájmu se do výběrového řízení uchazeči mohou přihlásit zasláním životopisu a motivačního dopisu na e-mailovou adresu pověřené osoby, Mgr. Tomáše Maďara (madart@army.cz), a to do neděle 16. 7. 2017. Úspěšné uchazeče z prvního kola budeme o postupu do druhého kola informovat do úterý 18. 7. 2017.