AMO vyhlašuje soutěž o EU pro vysokoškolské studenty

27.4.2017 (Autor: Barbora Sojková)

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) vyhlašuje soutěž, kterou AMO pořádá pro studenty VŠ, v rámci které si účastníci zkusí vytvořit vlastní EU projekt zaměřený na předcházení diskriminaci a genderové nerovnosti ve společnosti.

Cílem soutěže je podpořit aktivní zapojení studentů v oblasti

• předcházení rasismu, xenofobii, homofobii a dalším formám nesnášenlivosti a bojovat proti nim
  • prosazování rovnosti žen a mužů
  • předcházení všem formám násilí vůči dětem, mladým lidem a ženám

Cílem soutěže je dále na základě praktického příkladu rozšířit znalosti studentů o politice Evropské unie v daných oblastech a osvojit si dovednosti pro realizaci projektů v této oblasti, zejména za pomoci grantových příležitostí Evropské komise.

Více informací a kompletní podmínky účasti, včetně financování a cen jsou dostupné na našem webu. Soutěž je v angličtině.

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte kontaktovat projektovou koordinátorku Kamilu Trojanovou na kamila.trojanova@amo.cz.

Soutěž se koná za laskavé podpory Věry Jourové, evropské komisařky pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost žen a mužů, a Luďka Niedermayera, poslance Evropského parlamentu. Aktivity jsou spolufinancovány Zastoupením Evropské komise v České republice a kanceláří europoslance Niedermayera.